Czy dwóch facetów będzie potrafiło zorganizować swoje własne wesele?

Pewnie i tak ale oczekiwania estetyczne większości z nas pewnie nie będą zbyt wygórowane.
Do tego, w Polsce temat związku dwojga mężczyzn jest jeszcze tematem tabu. U wielu rodzi odrazę i traktowane jest jako zło konieczne, które najlepiej obchodzić z daleka.
Kiedy powiedzieliśmy w kręgu rodziny o tym, że będziemy pracować nad filmem dla dwojga mężczyzn usłyszeliśmy wiele niemiłych słów pod naszym adresem. Spotkaliśmy się z brakiem akceptacji.. pewnie takim, z jakim na codzień mają do czynienia związki homoseksualne.
Z nami było inaczej. Od początku kochamy robić filmy dla ludzi myślących inaczej. Dla takich, którzy schematy życia społecznego dają pod wątpliwość. Uwielbiamy ludzi, którzy mają własną drogę, własne zdanie i własne życie.
Szanujemy nasze przekonania, sami jesteśmy w już ponad 10-letnim związku małżeńskim, z trójką potomków ale każdemu człowiekowi dajemy prawo do kreowania życia po swojemu. Zresztą, kim my jesteśmy, żeby kogokolwiek oceniać?

Partnerski ślub.

Na ślub Daniela i Damiana trafiliśmy dzięki Małgosi z ‚Ślub w Jurcie’. Zadzwoniła do nas kilka miesięcy przed planowaną datą uroczystości Damiana/Daniela. Termin był wolny ale ilość filmów, które wzięliśmy na siebie w 2018 była już i tak zbyt duża, żeby cokolwiek więcej brać na siebie.
Odmówiliśmy, chociaż czuliśmy, że robimy źle. Jeśli mielibyśmy tworzyć filmy ślubne  w 2018 roku to właśnie od takich chcielibyśmy zaczynać. Z drugiej strony: życie rodzinne, priorytety.. ech pewnie sami miewacie takie rozterki. Jeszcze kilka razy Gosia dzwoniła do nas pytając, czy coś się nie zmieniło. Za każdy razem odmawialiśmy.. aż pewnego dnia, jadąc na shoping do poznania rozmawialiśmy w samochodzie o tym, że trochę źle się stało, że odmówiliśmy Gosi.. i w tym momencie zadzwonił telefon. Gosia: ‚Dzwonię ostatni raz zapytać, czy będziecie mogli zabrać się za film dla naszych Panów?’ My: ‚Oczywiście, że tak, właśnie o tym rozmawiamy.’ Mieliśmy wszyscy mnóstwo śmiechu wokół tego, do dzisiaj wspominamy z radością. Są tacy ludzie, z którymi uwielbiamy współpracować a Małgosia ze Ślub w Jurcie to nasze absolutna TOP 3. Możemy nie odzywać się do siebie przez pół roku ale jak się zdzwonimy to czujemy te ‚dobre fale’.

Daniel i Damian to niesamowite postacie. Stworzyli związek w oparciu o akceptację, wspólne czerpanie z życia tego, co wokół nich. Podróżują gdzie tylko mogą i kiedy tylko czas im na to pozwala. Mieszkają w cudownym miejscu. Przykładają ogromną uwagę do tego, co piękne i estetyczne. Ich zawody związane są z architekturą i kreowaniem świata mody. Czytają, słuchają muzyki, inspirują się innymi ludźmi. Może właśnie dlatego, że nie tkwią w typowych schematach życia społecznego – udało im się stworzyć wyjątkowy związek. Bez dwóch zdań – wspaniale było ich poznać i móc dla nich pracować.

Oto, co zastaliśmy:
Miejsce spotkania gości: mini-altana w ogrodzie najpiękniej położonego osiedla w Krakowie;
Miejsce ceremonii zaślubin: barka na Wiśle, która rozpoczęła rejs w okolicy Wawelu.
Miejsce wesela: Namiot w Jurcie, ustawiona tuż przy jeziorze, w miejscu, które zapiera dech w piersiach
Damian i Daniel przygotowali dla siebie swoją własną przysięgę. Napisali historię swojego poznania, którą tylko w małej części przedstawiliśmy w filmie. Historię odczytywała cudowna osoba: aktorka Krakowskiego teatru, blogerka i tak moglibyśmy jeszcze chwile wymieniać: Agnieszka Zieleziecka.
Generalnie inicjatywa ślubu humanistycznego bardzo przypadła nam do gustu.

Co nam się udało?

Chcieliśmy stworzyć film na poziomie. Taki, który w nienachalny sposób pokaże piękno relacji dwóch mężczyzn. Taki, który będzie uczyć tolerancji w stosunku do innych. Film ślubny, który da do myślenia. Pozbyliśmy się wszelkich schematów, zaprzestaliśmy szukania inspiracji w filmach ślubnych.
Przestaliśmy liczyć czas. Oddaliśmy się całkowicie własnej intuicji wciągając się w historię Daniela i Damiana. Mamy nadzieje, że tym samym dostarczyliśmy Wam nowych wrażeń estetycznych i skłoniliśmy do myślenia ucząc się tolerancji dla innych.

krakowjurtajurta podczas deszczudeszczowy slubpiekna jurta jurta krakowslub w krakowieslub w jurcieslub nad jezioremoniDSC0090 męski ślubslub humanistyczntslub na barceburza lodka do slubuwesele gejowwesele w namiociepochodnie na slubiejurta noca